Erkeklerde seslendirme

erkeklerde-seslendirme

Erkeklerin ses tonunu taklit etmek hiç kolay değildir, bazen televizyon ekranlarından şahit olduğumuz ses taklitlerinden, erkek seslerinin asıl karakterlere hiç de benzemediğini görüyoruz.

Bu da erkeklerde seslendirmenin ne kadar zor olduğunu açıklıyor. Örneğin; uzmanlar, bir aktörün boyu, fiziği ve dış görünüşüyle seslendiren sanatçının sesinin kişiyle özdeşleşmesi gerektiğini savunuyor. Tüm bu ayrıntılara dikkat edilmesindeki amacın; filmdeki gerçek düzenin oturtulması ve fiziğiyle de gerçek kalitede film izlenmesini sağlamaktır.

Bu işlemleri yapan ve tüm ayrıntıya dikkat eden sesizi ekibi; alanında başarı kazanmış, tiyatro sanatçıları ile çalışmaya dikkat ederler.

Tutkunu olduğunuz dizileri ya da filmleri hayranlıkla izlediğimiz karakterlerin seslerinin kendilerine ait olmadığını röportajlarda ya da dergilerde okuyoruz.

Çünkü seslendirme yapılırken, seslendirme sanatçısının sesini izlediğimiz karakterle özdeşleştiririz.

Erkek seslendirme sanatçılarının da özenle ve ayrı bir titizlikle gerçekleştirdikleri seslendirmeleri; ekranlar karşısında karakterlerle özdeşleştirdiğimiz için farklı bir kişinin seslendirdiğini düşünmüyoruz. Bunu düşünmemize engel olan en önemli özellik ise; seslendirme sanatçısının ekranda gördüğümüz karakterle özdeşleşmesindendir.

İri yarı bir kişinin sesi kısık ve tiz olamaz, kalın ve net olan bir seslendirme sanatçısıyla çalışılır. Özellikle bu gibi ayrıntılara dikkat eden sesizi ekibi; başarıya ulaşmasında disiplini ve özeni devam ettirmeyi misyonları olarak görmektedirler.

Seslendirmeye dair ne varsa her şeyi profesyonel bir ekiple çalışarak tamamlamayı kendine adet eden sesizi, profesyonel çalışmaları ve ekibiyle daima hizmetinizdedir.