Seslendirme Yapmak İstiyorum! Part 3

seslendirme-yapmak

Bir önceki yazımızda tiyatro ve yaratıcı dramanın öneminden ve yüzünüzdeki mimiklerin sesinize birebir yansıdığından bahsetmiştik. Normal hayatımızda kızdığımızda nasıl kaşlarımız çatılır ve bu ifade sesimize yansırsa seslendirme yaparken de içerideki metne olan konsantreniz ve mimikleriniz sesinize yansıyacaktır.

Fakat burada dikkat etmeniz gereken bir diğer konuda, elinizdeki metnin ne anlattığı ve sizin bunu ne kadar çözümlediğinizdir. Yani alt metni çözemediyseniz bu seslendirme esnasında sizin doğru mimikleri yapamamanıza ve belki de metni dümdüz bir şekilde okumanıza neden olabilir.

Aslında bu konuda anlatılacak daha çok şey var fakat eminim ki fazla okumak istemiyorsunuz. Yalnız şunu söylemeden geçemiyorum… Bu iş hobi olarak yapılacak bir iş değildir ve seslendirme sanatçıları özellikle de reklam seslendirmesi yapan seslendirme sanatçıları, ömürlerini bu işe vermiş kişilerden; tiyatro oyuncuları, Sinema oyuncuları veya uzun yıllar bu işe emek vermiş dublaj sanatçılarından oluşmaktadır.

Çoğu kişi sadece ses güzelliğinin bu iş için yeterli olduğunu düşünür. Aslında moralinizi bozmak istemem fakat bize gelen başvurular arasından yani alakasız başka mesleklerle uğraşanlar arasından kastımıza aldığımız kişi sayısı yok denecek kadar azdır hatta yoktur diyebilirim.
Fakat her zaman yaptığımız gibi Sesizi olarak sizlere, yani çevresinde arkadaşları ve aileleri tarafından sesleri güzel bulunanlara belki de bir heves ile çeşitli dublaj veya seslendirme kurslarına katılan arkadaşlara ve sanatçı adaylarına bir fırsat vermek isteriz.

Bunun için aşağıdaki adrese Reklam ve Tanıtım seslendirmelerinizi gönderirseniz Olumlu veya olumsuz tarafınıza dönüş yapılacaktır.
Ses Kalitesi önemli değildir. Cep telefonunuza bir kaç reklam okumanız yeterli olacaktır.

info@sesizi.com