Tanıtım Filmi Seslendirmeleri

tanitim-filmleri-blog

Tanıtım filmi seslendirmesi aslında reklam seslendirmesinden daha zor ve daha fazla özenilmesi gereken bir iştir. Tanıtım filmini bir yada birkaç sayfalık uzunca bir reklam gibi düşünebiliriz. Okuyacağımız tanıtım filmi metninin alt metnini yine reklamda olduğu gibi iyice çözümlemeli ve film hazırsa mutlaka ilgili filmi izlemeli ve tabii müziği de unutmamalıyız. Yani size film için seçilmiş müziği de dinlemenizi şiddetle öneririm.

Tanıtım filmi için hazırlanmış metni iyice deşifre edin zira yazılan tüm metinler karşınıza çok iyi şekilde çıkmayabilir. Metinde cümle düşüklükleri ve yazım yanlışları olabilir metni bu şekilde okumaya çalışırsanız işin içinden çıkamayabilirsiniz bu sizin konsantrasyonunuzu bozacaktır. Tabii bunun yanın da karşınıza akıcı ve güzel yazılmış bir metinde çıkabilir. Biz metnin güzel yazılmış olduğunu varsayarak yazımıza devam edelim.

Okumaya başladığınız metni Büyük bir reklam gibi düşünebilirsiniz işte bu noktada bu işin zorluğunu biraz daha fazla hissedeceksiniz çünkü yirmi, otuz saniyelik bir reklam için bile yeri gelir müşterinin de isteklerini yerine getirmek için bir iki saat uğraşabilirsiniz kaldı ki elinizdeki metin bir veya iki sayfadır.

Bu arada müşteri de ne istediği konusunda tam emin olmayabilir yada isteğini anlatamayabilir bu durumda iş tamamen size düşer ve okuma esnasında çeşitli alternatifler sunmanız gerekir. Buraya dikkat sizde nasıl olsa sesim güzel okuyoruz işte ne istiyor anlamadım gibi bir soruyu kafanızdan geçirebilirsiniz işte o zaman sizde yandınız demektir.

Böyle bir durumla karşılaşmamak için ihtiyacınız olan yaşadığınız tecrübeler ve yaptığınız doğru işlerdir.