Reklam Seslendirmesi

reklam-seslendirme-blog

Reklam seslendirmesi, diğer seslendirme ürünlerinden farklı mıdır? Elbette farklıdır. Tabii seslendirme işinin genel özellikleri tüm ses kaydı ve prodüksiyonu içeren işlerde hemen hemen aynıdır, ancak reklam konusu, diğer işlerden bir miktar sıyrılır. Zira örneğin, bir kısa filmi seslendirirken, saniyeler içerisinde bir ürün veya hizmeti kimseye beğendirme çabanız yoktur. Akış içerisinde genel olarak gerçekleştirilecek doğru bir ses yönetimi, bu işin nitelikleri için yeterlidir. Oysa, reklam seslendirmesi bambaşka bir iştir. Ürünün veya hizmetin dikkat çekici bir biçimde potansiyel müşteriye anlayılması gereklidir. Bu noktada ses düzeyinde ve niteliklerinde bir takım özelliklerin doğru ayarlanması gerekir. Örneğin Tv reklam kuşağında yayınlanan reklamların hepsinin sesi diğerini geçmeye çalışan şekilde programlanır. Sesin bozulmaya uğramadan en yüksek seviyede olması, geri plan müziğinin doğru bir tema olması ve teksti perdelememesi gereklidir. Bunun yanında elbette genel olarak reklamın çekici bir senaryo ve kurguya sahip olması gerekir.

Pek çoğumuz reklamları pür dikkat izlemeyiz. Reklamların aklımızda kalması veya kafamızı televizyona çevirmemizi sağlayan ise kuşkusuz ses özellikleridir. Bu niteliğe sahip reklamın, doğru reklam seslendirmesi yöntemleri ile seslendirildiği söylenebilir. Bu noktada pek çok viral çalışma yapılabilir, ünlülerin sesleri kullanılabilir veya popüler bir müzik reklam seslendirmesi için geri plan müziği yapılabilir. Her şeyden öte, reklamlarınızın seslendirilmesi için kullanacağınız ses sanatçısının seslendirmenin genel prensiplerini bilmesi, bu noktada deneyim sahibi olması ve reklamcılık ilkelerini de benimsemesi gereklidir.

Reklam Seslendirme Uygulamalarımız

Sesizi seslendirme ajansı, reklam seslendirmesi uygulamaları üzerine uzun zamandır faaliyet göstermektedir. Televizyon, radyo, internet ve olası her türlü mecrada yayımlanacak reklamlarınız için seslendirme ve ses prodüksiyonu yapabiliriz. Kurumsal bağlantıda bulunduğumuz reklam ajansları için yaptığımız işler ve son kullanıcılara direkt ulaştırdığımız reklam seslendirmesi uygulamalarımız için ürün ve hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz. Bu kapsamda ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için donanımlı bir stüdyo ortamına ve elbette sektör deneyimi ileri düzeyde olan seslendirme sanatçılarına sahibiz ve sizin için tüm süreci kusursuz biçimde tamamlayabilmekteyiz. Sesizi seslendirme ajansı ile çalışarak, reklam seslendirmesi konusunu gündeminizden gönül rahatlığı ile çıkarabilirsiniz. Biz size ihtiyacınız olan en kapsamlı hizmeti kusursuz biçimde hazırlayıp, tam istediğiniz zamanda teslim ediyoruz.