Seslendirme Ajansı

sesizi-blog

Seslendirme ajansı

Seslendirme ajansı ne iş yapar?

seslendirme ajansı

Bu işi stüdyolar veya reklam ajansları da yapmıyor mu? Seslendirme nedir? Gelin bu sorularınıza cevaplar bulalım.

Seslendirme

Günümüzde görsel ve işitsel medya ortamları artık hayatın vazgeçilmez birer parçasıdır. Hemen herkesin elinde dünyaya açılan bir akıllı telekomünikasyon cihazı bulunur ve en çok kullanılan özelliklerin başında video izlemek gelmektedir. Pekiyi videolarda seslendirme, seslendirme ajansı tarafından mı yapılır? Profesyonel olarak yöntem budur. Elbette amatör işlerde bireysel çözümler de kullanılır ama, kapsamlı projelerin seslendirmesi ajansların aracılığıyla yapılır. Zira ses, medya prodüksiyonunda ayrı bir uzmanlık alanıdır. Bir görüntü yönetmeni, ses konusunda ses yöneticisinin kabiliyetlerine elbette sahip değildir, ayrıca ses kayıt ortamları ve araçları da diğer prodüksiyon araçlarından farklıdır. Sonuç olarak video prodüksiyonlarında haricen ses konusunda yardımı almak gereklidir.

Tabii seslendirme yalnızca video prodüksiyonunda kullanılmaz. Reklamlar, tanıtım filmleri, kamu spotları, yönlendirici mesajlar, kapalı devre anons mesajları ve Pbx santrallerde yer alan robot operatörleri ses ajansları tarafından seslendirilir. Aksi halde oldukça düşük seviyede işlerin ortaya çıkması kaçınılmazdır.

Reklam ajansı ve seslendirme ajansı aynı şey midir?

Elbette değildir. Reklam ajansı olmak, prodüksiyon süreçlerinin bütünü ile ilgilidir.  sesizi gibi ajanslar spesifik bir alanın profesyonelidir ve bu alanda uzmanlığı bulunur. Reklam ajansların hemen hepsi, seslendirme ajansı hizmetlerini dışarıdan, uzman bir firmadan alır. Tersi biçimde seslendirme ajansı sıfatı ile faaliyet gösteren firmalar da seslendirme işleri için gerekli olacak çatı prodüksiyon için reklam ajanslarına gidebilirler. Yani aralarında yakın ve çapraşık bir ilişki olsa da bu iki kavram aynı değildir.

Sesizi ne yapar?

Sesizi, ses kaydı, albüm prodüksiyonu, reklam seslendirme, tanıtım filmi seslendirme her türlü dublaj, filmlerin ses kurgularının gerçekleştirilmesi işlemlerini yürütmekte olan seslendirme ajansı sıfatı ile çalışır. Tüm iş ve işlemlerimiz bütünüyle profesyonellik esaslarına dayalıdır. Sektörün en kapsamlı stüdyolarından birisine sahip olmakla birlikte, donatılarımız tüm ihtiyaçları fazlası ile karşılayacak niteliklere sahiptir.

Uzun yıllardır sektördeki deneyimimiz sayesinde sizler için en faydalı sonuçları en hızlı biçimde ortaya çıkarıp, kaliteli seslendirme ürünlerine sahip olmanızı sağlıyoruz.