Arapça Seslendirme

arapca-seslendirme-sesizi

Arapça Seslendirme

Anadillerinde Arapça Konuşan Profesyonel Seslendirme Sanatçıları

arapça-seslendirme-sesizi

Uluslararası ticaretin giderek daha da arttığı ve firmaların küresel çapta hizmet verdiği günümüz dünyasında reklam çalışmalarında seslendirme de önemli bir rol üstleniyor. Özellikle tanıtım reklamları, tanıtım videoları internet sayesinde dünyanın bir diğer ucunda olan izleyiciler tarafından kolaylıkla izlenebiliyor.

Ülkemizin iyi ilişkiler içerisinde bulunduğu ülkelerin başında Arapça’nın konuşulduğu Arap dünyası ülkeleri de yer alıyor. Bu yüzden firmaya ait ürün, hizmet tanıtım video ve reklamlarının da en çok Arapça seslendirilmesi gerekiyor. Bu noktada da seslendirme sanatçılarına oldukça önemli bir rol düşüyor. Arapça’yı etkin bir şekilde konuşmak, ürünü doğru tanıtmak ve hepsinin ötesinde seslendirme aşamasında iletilmek istenen duyguyu ve düşünceyi karşıya en iyi şekilde iletmek.

Arapça seslendirme sanatçılarına tanıtım filmlerinde, yabancı filmlerin Türkçe’ye uyarlanması aşamasında bir Arap karakterinin seslendirilmesi yapılırken daha çok anadili arapça olan seslendirmenler tercih ediliyor. Aynı zamanda Türk dizi ya da filmlerinde de zaman zaman Arapça konuşan oyunculara rastlamak mümkün. Her iki durum da yabancı dil seslendirmesi konusunda yetkin olan, profesyonel bir seslendirme ajansından yardım almak şart.

Arapça seslendirmenin yapıldığı bir diğer alan da radyo tanıtım seslendirmeleri. Bir firma, ürününü en iyi şekilde tanıtmak istediğinde özellikle uluslararası anlamda ürün ya da hizmet satışı gerçekleştiriyorsa; Arapça seslendirmeye ihtiyaç duyabiliyor.

Kısacası Arapça seslendirmenin kesinlikle seslendirme konusunda uzman aynı zamanda Arapça’yı ana dili gibi konuşabilen kişiler tarafından yapılması gerektiğini söyleyebiliriz.