Seslendirme Şirketleri ile Çalışmanın Avantajları

Seslendirme Şirketleri

Seslendirme Şirketleri ile Çalışmanın Avantajları

Seslendirme hizmeti sunan şirketler, seslendirme yapan sanatçılar ile seslendirmeye ihtiyacı bulunan müşterileri buluşturur ve tüm süreci yönetirler.

Bu anlamda sanatçıları müşterilerine tanıtır ve sanatçıların mali işlerini de yürütürler. Seslendirme şirketleri bünyesinde anlaşmalı ya da anlaşmalı olmayan sanatçılar çalışabilir. Ancak anlaşmalı olmayanlar, kendi tanıtımlarından yine kendileri sorumludur. Seslendirme şirketleri, anlaşmalı sanatçıları ile yıllık sözleşmeler yaparlar. Bu durumda şirket bünyesindeki sanatçılar, farklı şirketler ile çalışamazlar. Peki,  seslendirme hizmeti için bir şirket ile çalışmanın müşteri ve seslendirme sanatçısı açısından avantajları nelerdir?

Seslendirme Şirketlerinin Profesyonel Seslendirme İçin Prodüksiyon Elemanları Vardır

Bir seslendirme sırasında yapılan kaydın temiz çıkması için profesyonel ekipmanlara ihtiyaç bulunmaktadır. Yine seslendirme yapılan ortamın iyi bir akustiğe sahip olması gerekir. Bunların tümü ancak seslendirme şirketlerinin bünyesinde yer alan prodüksiyon ekipmanları ile mümkündür. Müşterinin projesi için beklediği sonucu elde edebilmesi, seslendirme sanatçısının ise sesi ile harikalar yaratabilmesi için seslendirme stüdyoları ile çalışmaları büyük önem taşımaktadır. 

Seslendirme Şirketleri Süreci Yönetir ve Güven Verir

Müşteriler, seslendirme hizmeti için freelancer seslendirme sanatçıları ile çalışabiliyorlar. Ancak seslendirme şirketlerinin kurumsal bir yapısı mevcuttur. Bu nedenle potansiyel müşterilere, tek başına sanatçının kendisinden çok daha fazla güven verirler.

Seslendirme ve dublaj işleri sonrasında ödemelerin vadeleri 1-2 ay kadar sürmektedir. Bu ödemeler ile vergi ödemelerinin düzenli bir şekilde takip edilmesi şarttır. Seslendirme şirketleri, ödemelerin düzenli bir şekilde takibini sağlar, müşteri ve sanatçının mağduriyetinin önüne geçer.

Müşterilerin projeleri için en uygun sesi bulmalarında şirketler büyük önem taşır. Çünkü seslendirme şirketleri, seslendirme sanatçısı ile müşteriyi buluşturur. Bunun için bünyelerinde bulunan sanatçıların ses kayıtlarını müşterilere dinletirler. Sonuç olarak müşterinin projesi için en uygun sesi bulması kolaylaşır.

Tüm bunların yanında seslendirme şirketi bulmak, özellikle internet kullanımının arttığı günümüzde oldukça kolaydır. Google’da seslendirme şirketleri olarak arama yaptığınızda karşınıza pek çok şirket çıkacaktır. Ancak bu şirketlerin seslendirme castında yer alan sanatçılara, proje teslim sürelerinin ne kadar olduğuna ve profesyonel seslendirme stüdyolarına sahip olup olmadıklarına mutlaka dikkat etmelisiniz.